Konkurence

  Tímto obsahem netvrdíme, že jsme ta "nejlepší zahradnická firma". Ale chtěly bychom tímto trošičku upozornit na konkurenci a "mrviče" v různých oborech, v našem případě v zahradničení.

 

  Každý chce svou spravedlivou mzdu, a myslím že ji chcete i Vy.

Myslíte si že je možné např.: provést vertikutaci trávníku stejně a se stejnou kvalitou za různou cenu za m? Myslíte si že při ceně např.: 24Kč/m2 a při ceně 5Kč nebo dokonce 1Kč/m2 lze zaručit stejnou kvalitu práce? Už selským rozumem jde vidět rozdíl, ale pravda je bohužel taková, že mnozí si rozdílu všimnou až po dokončení práce.

 

  Jak můžete přispět podporou opravdvým zahradnickým firmám a zahradníkům a né těm, kteří provádí tutopráci a přitom o ní nic netužší?

 

 Jednoduše! :

  Nechte si provést danou práci, těmi, kteří ji mají dělat. Zahradu zahradníky, eletriku eletrikáři, čištění komínů kominíky.

 

  Např.: speciální a rizikové kácení dnes dělá mnoho lidí a firem. Ale bohužel, málo kdo ví, že na tuto práci je potřeba rekvalifikace, na morotovou pilu jsou potřeba zkoušky a strojírenské papíry, stejně jako na automobil, ale to málo kdo ví. Napadla Vás otázka: "Jakto že si tedy můžu zajít do obchodu a volně mi ji prodají?" Odpověď je jednoduchá: "Auto Vám taky kdokoliv prodá a může Vám být klidně 16 let, ale sednout si za volat a odjet na veřejnou silnici podle zákonů nesmíte." I na řezání na chalupě nebo doma jsou potřeba tyto papíry, samozdřejmě jiné kategorie než na speciální a rizikové kácení. Jistě, mít je nemusíte, ale jestli že se pořežete, od pojišťovny nic nedostanete.

 

  Právě lidé (kteří tyto věci akreditační kurzy, papíry na motorou pilu apod.) kazí ceny a mohou si dovolit jít "pod cenu", ale tak jim většinou chybí zkušenosti, pojištění a další potřebné věci.

 

  Jestli se Vám "honí" hlavou myšlenka: "Však mě to je jedno, když to spadne jinam, zaplatí mi to on, já mu zaplatím jen cenu zkáceného stromu." Není to tak úplně pravda. Máte na to také spoluvinu. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá: "Klíče od auta taky nesmíte dát do ruky někomu kdo nemá řidický průkaz."